Kvinnoklubbar i Skåne

På följande orter i Skåne finns kvinnoklubbar. Saknar du en klubb men vill ändå gå med i S-kvinnor kan vi registrera dig i vår distriktsklubb. Hör i så fall av dig till kansli@skvinnorskane.se eller ring 070-261 66 69.

 

Bromölla Annika Mollden→ annikamollden@hotmail.com

Eslöv Tina Löfströmtinaoki@hotmail.com

Helsingborg Anna Ingers→annaingers@gmail.com

Hjärup Britt Liljekvist→ britt.liljekvist@hotmail.se

Hässleholm Ann Olausson→ ann1olausson@gmail.com

Kristianstad-Åhus Sabina M Hultgren→ sabina.m.hultgren@telia.com

Kävlinge Karin Andersson→ Karin.gb.andersson@telia.com

Landskrona Jessica Kronvall→jessica.kronvall@bredband.net

Lomma Gudrun Svensson→ gudrun.svensson@lnu.se

Lund, Camilla, My Lilja→ my.lilja@lund.se

Malmö Anna Barbro Erlström→ barbro.erlstrom@telia.com

Malmö Avantgarde Agnes Kauranen→ kauranenagnes@gmail.com

Malmö Husie Ulla Ängquist→ ulla.angquist@sydmail.se

Malmö KARL Olga Krivtsova→ olga.krivtsova@malmo.se

Malmö Karolina Carin Larsson→ carin.larsson@sanktamaria.fhsk.se

Skromberga Gull-Britt Hansson→ gullbritt.gren@gmail.com

Skurup Maria Wharton Stjärnskog→ maria.whartonstjarnskog@skane.se

Staffanstorp Kristina Saunders→ falck-saunders@hotmail.com

Trelleborg Veronica Larsson→ veronica.larsson@live.com

Victoria Höör/Hörby

Ystad Kim Grahn→kimgrahn1965@gmail.com

Ängelholm Susanne Jönsson→ susjon@hotmail.com

Österlen Ingalill Bjartén→ ibjarten@hotmail.com

Östra Göinge